Przejdź do treści
Gabinety Psychoterapii i Rozwoju Osobistego | Przyjazna Terapia
Powiększ tekst: A A A wersja dla niedowidzących
MAPA STRONY


Psychoterapia

Czym jest psychoterapia? Psychoterapia jest metodą pomocy, leczenia i rozwoju osobistego. To dynamiczny proces opierającym się na profesjonalnej relacji pomiędzy klientem a wyszkolonym psychoterapeutą. Ma na celu wzmocnienie osobowości oraz umiejętności samodzielnego i dojrzałego radzenia sobie w życiu. Relacja terapeutyczna to specyficzna, oparta na emocjonalnym  zaangażowaniu więź, między pacjentem a terapeutą. Rozmowy prowadzone w trakcie trwania  psychoterapii mają za zadanie przyjrzenie się sobie, własnym emocjom, dokonanym wyborom, osobom z którymi się wiążemy, rodzinom w których dorastaliśmy, temu co nasz ogranicza ale i temu co sprawia, że możemy rozwinąć skrzydła.

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna odbywa się w formie spotkań (sesji psychoterapeutycznych) które mają stałą częstotliwość (zazwyczaj raz w tygodniu), względnie stały termin i prowadzone są przez tego samego terapeutę. Indywidualna Psychoterapia Długoterminowa, którą praktykujemy to wspólna praca nastawiona na szersze i głębsze poznanie i zrozumienie siebie (swoich uczuć, myśli, zachowań w różnych sytuacjach, wobec różnych ludzi, a także wobec siebie samego), co pozwala na zmianę funkcjonowania. Nie ma z góry ustalonego terminu zakończenia takiej terapii, choć psychoterapeuta ustala z pacjentem przewidywany czas trwania terapii. Może on jednak ulec zmianie.

Inne formy pomocy:

Konsultacja psychologiczna

Ma na celu określenie trudności i problemów zgłaszającej się osoby oraz ustalenie najodpowiedniejszej formy pomocy. Konsultacja obejmuje najczęściej jedno do trzech spotkań. Z konsultacji korzystać mogą osoby zainteresowane pomocą dla siebie, jak i dla swoich bliskich. Konsultacja kończy się wybraniem najlepszej i najodpowiedniejszej formy pomocy dla zgłaszającej się osoby i ustaleniem celów i zasad dalszej współpracy.

Poradnictwo psychologiczne

Przeznaczone jest dla osób chcących uzyskać wsparcie i pomoc w poradzeniu sobie z jakąś trudnością w swoim życiu. Polega na udzielaniu wskazówek i możliwych sposób rozwiązań danej sytuacji. Ta forma pomocy obejmuje kilka spotkań z psychologiem, nie prowadzi jednak do gruntownych zmian w sposobie funkcjonowania, co zasadniczo odróżnia ją od psychoterapii, która ma na celu wzmocnienie osobowości oraz umiejętności samodzielnego i dojrzałego radzenia sobie w życiu.

Interwencja w kryzysie

To forma pomocy osobom, które na skutek doświadczenia nagłego i emocjonalnie trudnego zdarzenia w swoim życiu, przeżywają ogromny stres i trudności w samodzielnym funkcjonowaniu i poradzeniu sobie z objawami ostrego stresu, poczuciem utraty kontroli, bądź bezradności. Celem spotkań jest udzielenie wsparcia emocjonalnego oraz uzyskanie informacji od razu po wystąpieniu kryzysu oraz danie wskazówek do dalszych możliwości postępowania i terapii. Interwencja kryzysowa obejmuje jedno, do kilku spotkań, które mają charakter aktywnej i dyrektywnej pomocy ze strony terapeuty.

  Psychoterapia - 1

   

  ZADAJ NAM PYTANIE - ZAREZERWUJ!

  Wypełnij poniższy formularz aby wysłać nam wiadomość lub zarezerwować termin.


   


  COPYRIGHT: przyjaznaterapia.pl